Napoli 1:0 Fiorentina - Zwycięstwo w końcówce!

Azzurri po przerwie reprezentacyjnej zdołali pokonać Fiorentinę 1:0 po bramce Lorenzo Insigne z 79 minuty spotkania. Dzięki temu zwycięstwu mają na swoim koncie 9 punktów i zajmują 3 pozycję w tabeli.

Cięzko wiele powiedzieć o pierwszej połowie. Sformułowanie "odbyła się" rozszerzone o wspomnienie o kilku próbach gospodarzy, które jednak nie zmuszały Drągowskiego do zwiększonej intensywności pracy powinno w zupełności wystarczyć. Na upartego można także zwrócić uwagę na szarpiącego Chiesę.

Po przerwie troszkę więcej jakości zaczęli sobą reprezentować podopieczni Ancelottiego, który aktywnie reagował na rozwijające się zdarzenia i oprócz piłkarzy zarotował także ustawieniem gospodarzy. Prekursorem ataków był Lollo Insigne, któremu wiele rzeczy nie wychodziło, ale na pewno ambicji nie można było mu odmówić. Uparty skrzydłowy za swoje wolincjonalne podejście do spotkania został wynagrodzony w 79 minucie spotkania, gdy dopadł do dobrego zagrania Milika i z rywalem na plecach sprytnie pokonał Drągowskiego, który nawet nie drgnął w tej sytuacji. Było to drugie trafienie wychowanka Napoli w tym sezonie.