Zacięte spotkanie w Sarajewie!

Belgia po zaciętym pojedynku w Sarajewie pokonała reprezentacje Bośni i Hercegowiny. Dries Mertens rozegrał w tym spotkaniu 45 minut.

W 4 minucie Eden Hazard dograł piłkę z bocznej linii pola karnego do Meunlera a ten oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i rykoszetem wpadła do bramki. W 30 minucie spotkania piłkę w polu karnym dobre podanie otrzymał Edin Dzeko. Zawodnik AS Romy odegrał ją do środka. Piłka minęła obrońców i bramkarza i Haris Medunjani wbił ją do pustej bramki. Kilka minut później Jan Vertonghen popełnił fatalny błąd nie trafiając głową w piłkę zagrywaną przez bramkarza gospodarzy. W tej sytuacji zawodnik Bośni i Hercegowiny znalazł się sam na sam z Thibaut Courtois. Piłka po strzale przeleciała pod nogami bramkarza i wpadła do siatki. Niespodziewanie Belgia przegrywała w tym spotkaniu. Kilka minut przed przerwą goście mieli szanse na wyrównanie. Po podaniu De Bruyne z rzutu wolnego, strzał z dystansu oddał Mertens. Piłka odbiła się od bramkarza wprost pod nogi Vermealena ale ten nie wykorzystał swojej szansy.

Po przerwie w 59 minucie Yannick Carrasco w indywidualnej akcji, minął w dryblingu dwóch obrońców i oddał strzał na bramkę. Begović obronił to uderzenie ale nie złapał piłki, która trafiła pod nogi Michy Batshuayia. Zawodnik Chelsea doprowadził do wyrównania. W 68 minucie Belgowie wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła do Carrasco, który fenomenalnie odegrał ją do Vertongena a ten dał prowadzenie Belgii rehabilitując się tym samym za błąd z pierwszej połowy. W 80 minucie gospodarze mieli szanse na doprowadzenie do remisu ale Edin Dzeko wpadł w pole karne i oddał niecelny strzał. Chwilę później po rzucie rożnym, wyrównanie dał gospodarzom Dario Dumic. Dwie minuty później Meunler odegrał piłkę w pole karne do Carrasco a ten oddał strzał z ostrego kąta dając prowadzenie Belgom 3:4.

Po tym spotkaniu Bośnia i Hercegowina straciła drugą pozycję na rzecz Grecji, która wygrała na wyjeździe z Cyprem 1:2. Belgowie mają na swoim koncie 25 punktów i tym samym są niekwestionowanym liderem grupy H.