Napoli 17:0 Anaunia - Trening strzelecki na początek!

Pierwsza przedsezonowa potyczka Azzurrich bardzo szybko zamieniła się w trening strzelecki, co pokazuje wynik - 17:0.

Piknikowa atmosfera i delikatnie mówiąc nie najwyższy poziom rywali sprawił, że Partenopei mogli grać swoją piłkę, a rywale z podziwem śledzili ich poczynania. Było to intensywne spotkanie dla dobrze funkcjonującej defensywy Neapolu. Natomiast defensywa była bardziej odpowiedzialna za pomoc partnerom z ataku niż uniemożliwianie dotarcia pod własną bramkę.

Konkurs strzelecki wygrał wprowadzony po przerwie Dries Mertens, który w drugiej połowie aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Wynik w 3. minucie otworzył Lorenzo Insigne. Wychowanek Napoli zdołał pokonać bramkarza rywali jeszcze raz - w 30 minucie. Przed przerwą hattrickiem popisał się Arkadiusz Milik.